Materiály

Hlavními výhodami polypropylenového antibakteriálního vlákna je jeho účinnost proti růstu bakterií a snižování aktivity virů. Díky tomu se u oděvů z tohoho vlákna minimalizují nežádoucí pachy a jsou déle svěží. Antimikrobiální činidlo (Ag) obsažené v přízi se aplikuje do středu vlákna. Ionty stříbra tak zůstavají v přízi trvale a ani po mnohonásobném praní se neuvolňují do okolí. 

Polypropylenová příze, kterou pro naše produkty používáme, je vyráběna na Slovensku dle nejpřísnějších norem zdravotních i ekologických. Jelikož se jedná o slovenského dodavatele, přeprava příze minimalizuje negativní dopady transportu na životní prostředí.

Polypropylen na kůži funguje jako druhá vrstva pokožky. Neabsorbuje vlhkost, ale naopak ji odvádí od pokožky pryč a udržuje ji suchou. Vlákno také funguje termoizolačně a vyznačuje se odolností vůči oděru. Díky barvení ve hmotě je výjimečně barvostálé a není náchylné k blednutí. Úplety z polypropylenu jsou ideální na sportovní a outdoorové oděvy, spodní prádlo, pracovní oděvy či jakékoliv jiné funkční produkty.