picture

Polypropylen

Polypropylen je vlákno chemického původu, které se barví již při své výrobě, dříve než je tvarováno do příze. Polypropylenová příze je jen velmi obtížně barvitelná ve formě vlákna a tedy barvení ve hmotě je jedinou možností. V našich úpletech naleznete multifilamentové vlákno, které je při své výrobě obohaceno o trvalou antimikrobiální přísadu na bázi iontů stříbra. 

Hlavními výhodami polypropylenového antibakteriálního vlákna je jeho účinnost proti růstu bakterií a snižování aktivity virů. Díky tomu se u oděvů z tohoto vlákna minimalizují nežádoucí pachy a jsou déle svěží. Antimikrobiální činidlo (Ag) obsažené v přízi se aplikuje do středu vlákna. Ionty stříbra tak zůstávají v přízi trvale a ani po mnohonásobném praní se neuvolňují do okolí. 

Polypropylenová příze, kterou pro naše produkty používáme, je vyráběna na Slovensku dle nejpřísnějších norem zdravotních i ekologických. Jelikož se jedná o slovenského dodavatele, přeprava příze minimalizuje negativní dopady transportu na životní prostředí.

Polypropylen na kůži funguje jako druhá vrstva pokožky. Neabsorbuje vlhkost, ale naopak ji odvádí od pokožky pryč a udržuje ji suchou. Vlákno také funguje termoizolačně a vyznačuje se odolností vůči oděru. Díky barvení ve hmotě je výjimečně barvostálé a není náchylné k blednutí. Úplety z polypropylenu jsou ideální na sportovní a outdoorové oděvy, spodní prádlo, pracovní oděvy či jakékoliv jiné funkční produkty. 

Z důvodu technologie barvení polypropylenu je materiál skladem dostupný pouze v omezeném množství odstínů. Většinou jsou dostupné barvy bílá, černá, tmavě modrá, červená a khaki. Pro zjištění aktuálně dostupných barev nás neváhejte kontaktovat.