picture

Bavlna

Bavlněná příze je jedna z nejpoužívanějších na světě. Ve většině našich úpletů naleznete vysoce kvalitní česanou bavlnu v kompaktní úpravě. Tento typ příze se vyznačuje vyšší pevností a zároveň výrazně nižším chlupacením. Díky tomu jsou úplety pevnější a jsou méně náchylné ke žmolkování oproti úpletům zhotoveným z příze bez kompaktní úpravy. 

Část bavlněné příze si necháváme vypřádat v českých a slovenských přádelnách. I přesto, že vstupní surovina pochází ze zahraničí, většina výrobního procesu je lokální. Zbylou část bavlněné příze, kterou zpracováváme, nakupujeme od evropských dodavatelů. Tato příze pochází z různých zemí, mezi které patří hlavně USA, Indie, Turecko, Čína a Uzbekistán. 

Úplety zhotovené z bavlněné příze mají širokou škálu předností. Mezi hlavní patří přírodní původ, velmi příjemný omak, dobrá savost, jednoduchá údržba a cenová hladina (oproti jiným přírodním vláknům). Materiály nabízíme v široké škále barev a jsme na ně schopni v rámci zakázkové výroby aplikovat dodatečné úpravy, které zlepší jejich vlastnosti (např. úpravy antibakteriální, enzymatické, změkčující aj.).