picture

Barvení vlastního odstínu

Zakázkové barvení vám můžeme realizovat jak v odstínech z našich barevnic, tak i dle vašeho speciálního odstínu. V případě, že si přejete barvit úplet v barvě z naší barevnice (např. si vyberete úplet a máte o něj zájem v odstínu, který u tohoto materiálu na sklad nebarvíme), jsme schopni vám tento materiál nechat obarvit od množství jedné role. Vámi objednaný materiál přiložíme k naší barvící partii a obarvíme společně. Doba dodání pak závisí na tom, kdy budeme daný odstín barvit pro náš sklad. Při objednání jsme schopni sdělit přibližný termín dodání. Je zapotřebí vybírat odstíny z příslušných barevnic (tzn. pro bavlněný úplet vybírat z barevnice bavlněných odstínů, pro polyesterový z barevnice pro polyester atd.).

Pokud máte zájem o barvení vlastního odstínu, necháme vám bezplatně daný odstín v laboratoři vyvzorovat. Pro vzorování potřebujeme znát specifikaci odstínu. Ideálně textilní vzorek odstínu či kód Pantone (odstíny pro textil mají koncovku TCX - Textile Cotton eXtended nebo TP(X/G) - Textile Paper eXtended/Green). Vaše zadání následně pošleme do laboratoře k vyvzorování. Během 2-3 týdnů se nám vrátí vzorky (lab dipy) v několika různých variantách daného odstínu. Tyto vám předáme a je pak jen na vás vybrat si ten daný odstín, který nejvíce vyhovuje vašim požadavkům.

Spolupracujeme s několika barevnami, tedy již před vzorováním potřebujeme vědět, jaké množství materiálu plánujete v daném odstínu barvit a podle toho zvolíme laboratoř, kde necháme odstín vyvzorovat. Základní dělení množství je 50-100 kg materiálu a druhá kategorie je nad 100 kg materiálu. V obou případech je možné v barveném množství kombinovat různé úplety se stejnou bází složení (více typů úpletů v jednom barvícím lotu).